Rusza Opole 2016: Konferencja prasowa w TVP

1

 

Tegoroczny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu zapowiada się dla mnie ekscytująco w zasadzie z jednego powodu – niedzielnego koncertu Złote Opole, podczas którego wystąpi cała plejada triumfatorów opolskiego festiwalu z ostatnich kilkunastu, a być może nawet kilkudziesięciu lat. Dziś w siedzibie TVP na Woronicza odbyła się konferencja prasowa, na której najjaśniej świeciły gwiazdy powracającej do Opola po sześciu latach Dody i naszego eurowizyjnego skarbu narodowego czyli Michała Szpaka. A flesze zgromadzonych na miejscu fotoreporterów rozbłysły jeszcze mocniej, gdy tych dwoje połączyło siły.

Doda jeszcze przed Eurowizją mocno kibicowała Szpakowi, czemu dawała upust na swoich społecznościówkach. Okazuje się jednak, że na tym się nie skończyło. Podczas konferencji Michał podziękował jej m.in. za filmik, który otrzymał od niej prywatnymi kanałami – nie wiadomo, co dokładnie na nim było, ale sądząc po tym, że posikiwali ze śmiechu wspominając go, musiało być grubo. Szpak wyjaśnił potem w naszym wywiadzie – niebawem online na fakt24.pl – że Doda obok kilkunastu innych artystów (m.in. Matki Boski Scenicznej Beaty Kozidrak-już-nie-Pietras) znalazła się na specjalnej kompilacji wideo, którą otrzymał przed wyjazdem do Sztokholmu, gdzie każdy życzył mu powodzenia i dodawał otuchy przed najważniejszym występem w karierze. Nie ma się co oszukiwać, takich gestów w naszym grajdole jest zdecydowanie za mało, więc dobrze słyszeć takie historie – serce rośnie!

>>> 6 powodów, dla których Michał Szpak MUSI wygrać Eurowizję

Miałem też okazję porozmawiać z wielką damą polskiej piosenki czyli Haliną Frąckowiak. Rzadko się stresuję, ale przy takiej rozmówczyni żyłka pulsowała na skroni nieco mocniej niż zwykle. Dołożyłbym do tego jeszcze tylko Kasię Stankiewicz, która swoim uśmiechem potrafi zapalić światło w nawet najciemniejszym pomieszczeniu i w sumie to już koniec nazwisk wywołujących dziś szczególne podekscytowanie. Z dobrych wiadomości – jednym z prowadzących festiwalu będzie Maciej Musiał. Mówcie co chcecie, ale chłopak ma talent do konferansjerki, lekki żart i dobrze się na niego patrzy. A ostatnio, jeśli wierzyć plotkom na mieście, zdarza mu się przekimać w Pałacu Prezydenckim, więc nie mam więcej pytań.

>>> Doda odsłoniła nogi na konferencji festiwalu w Opolu

Tym razem zdjęć stosunkowo niewiele, ale miałem trochę pracy z mikrofonem. Dzień jak co dzień, hehe. Następny raport dotyczący opolskiego festiwalu mam nadzieję, że zdam już prosto z tamtejszego amfiteatru. Czuwajcie!

1234 5 6 7 8 9 10 12 11 13 14 16 17

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here