Kampania społeczna #wolewiedziec + lista miejsc, gdzie zrobisz test na HIV

0

Kilka tygodni temu miałem ogromną przyjemność wziąć udział w sesji zdjęciowej i nagraniach będących częścią kampanii społecznej #wolewiedziec – organizatorami akcji jest trio: MTV Polska, Fashion Magazine oraz MAC Cosmetics. Jej cel jest niezwykle prosty i ważny, mianowicie promowania badań na obecność wirusa HIV. Niestety, liczba zachorowań wciąż jest katastrofalnie wysoka, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że absolutnie KAŻDY ma dostęp do narzędzi pozwalających zniwelować zagrożenie zarażenia wirusem. Regularne badania to jedno z najpotężniejszych narzędzi w walce z HIV, ale z niezrozumiałych dla mnie powodów ludzie boją się albo wręcz wstydzą się badać. Swoją cegiełkę dokłada też ignorancja – wiele osób myśli, że albo problem HIV już nie istnieje, albo dotyczy tylko homoseksualnej części społeczeństwa, co jest powieleniem okropnego stereotypu sięgającego czasów pierwszej epidemii AIDS. Płeć, wiek, orientacja seksualna, pochodzenie – to nie ma znaczenia, każdy powinien się regularnie badać.

W kampanii wzięła udział naprawdę dobra ekipa, bo wystąpili w niej: Robert BiedrońNatalia Siwiec, Grażyna Wolszczak, Michał Baryza oraz Karolina Pisarek. Każda z tych osób dysponuje dużymi zasięgami i trafia do zupełnie innej publiczności, co mam nadzieję, że pomoże w dotarciu do ogromnej rzeszy ludzi i skłoni ich do zrobienia badania. Sesja zdjęciowa odbywała się w dwóch turach, a jej efekty będzie można podziwiać już 14 maja, bo wtedy do sprzedaży trafi najnowszy numer Fashion Magazine. W tej notce mała próbka i jeśli dobrze się przyjrzycie, to oprócz hasztaga #wolewiedziec każde ze zdjęć opatrzone jest symbolem akcji – sercem ze wstążką. Jeśli ktoś z was chce się przyłączyć do akcji, nic prostszego: 

Namaluj sobie symbol akcji (serce z czerwoną wstążką) pomadką, zrób sobie zdjęcie
i opublikuj je w mediach społecznościowych, zamieszczając poniższe hasztagi:

#WOLEWIEDZIEC #endAIDS #stopHIV #FashionMagazinePolska #MACAIDSFUND #MAF
#VIVAGLAM #MACCOSMETICS #MTVPolska

Najważniejsze jest jednak to, żeby się badać. Pod tym linkiem znajdziecie listę punktów w całej Polsce, gdzie można bezpłatnie i anonimowo przebadać się na HIV. Niezależnie od wyniku, wiedza o swoim statusie sprawia, że bezpieczne jest nie tylko zdrowie nasze, ale i również naszych najbliższych. Odpowiednio wcześnie wykryty wirus można z powodzeniem leczyć, a z nim samym żyć długie lata i cieszyć się życiem. Warto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here