Złote Opole 2016: Tak wyglądały próby gwiazd [FOTO]

3

 

W poprzedniej notce pokazałem Wam zdjęcia z próby generalnej Dody przed dzisiejszym występem na koncercie Złote Opole podczas 53. Krajowego Przeglądu Piosenki. Moje czujne oko miało też okazję podziwiać przygotowania całej plejady artystów, którzy powalczą dziś o nagrodę Grand Prix publiczności, więc mam kilka swoich typów. I dużo zdjęć!

Doda nie będzie jedyną gwiazdą, która chce zaczarować telewidzów nie tylko muzyką, ale i spektaklem na scenie. Zgodnie z przewidywaniami wizualną ucztę dla zmysłów przygotowała też Justyna Steczkowska. Jusia jak to Jusia, będzie modulować głosem łabędzia, wić się jak kocica i wchodzić na rejestry, o których nie śniło się prorokom. A na deser seksowni tancerze pod przywództwem Tomka Barańskiego (on jest też autorem choreografii i wizjonerem całego występu) w bardzo sensualnym układzie choreograficznym z wykorzystaniem ognia. Nie ma chyba większej odwagi niż wystawienie się na ryzyko, że twoje doczepy mogą spłonąć, więc szacunek dla Justyny. Tak zupełnie poważnie, to występ z „Dziewczyną Szamana” zapowiada się wybornie i widzowie będą mieli nie lada zagwozdkę, komu posłać sms-a za najlepsze show.

Jest też opcja, że publika zignoruje sceniczne przedstawienia i odda swój głos tylko i wyłącznie na przeboje, nie oprawę. I tutaj robi się już ciaśniej, bo jest z czego wybierać: Varius Manx z „Orła Cień”, nieśmiertelna Maryla Rodowicz z „Niech Żyje Bal” (swoją drogą, ta babka jest nie do zajechania) czy niesiony na fali eurowizyjnego sukcesu Michał Szpak z „Jesteś bohaterem”. Chciałem napisać, że niesiony na skrzydłach, ale z uwagi na wizualizację do jego występu, na której przemierza świat na anielskich skrzydłach, byłoby to mało fantazyjne porównanie. Znając upodobanie rodaków do pijackich przyśpiewek to sporo mogą namieszać Wilki i „Baśka”. Sam mam sentyment do tego kawałka i linijki „a Agnieszka zdradzała mnie” w odniesieniu do mojej gimnazjalnej miłości, ostatecznie tylko platonicznej. A to przecież tylko wierzchołek góry lodowej, bo wystąpią też m.in. Edyta Bartosiewicz, Piasek czy Krystyna Prońko i Patrycja Markowska. Ta ostatnia z niezapomnianym hitem pijanych nastolatek „Świat się pomylił”, którego tytuł można interpretować na kilka sposobów i używać jako zgrabnego podsumowania solowej twórczości wyżej wymienionej. Żartuję! Nie miałbym śmiałości mówić tak o największej poetce rodzimej sceny muzycznej.

Za kulisami, póki co, dzieje się niewiele, a w powietrzu unosi się nerwowa atmosfera oczekiwania. Pozostaję czujny i będę informował na bieżąco, a Wy w międzyczasie skierujcie swe piękne oczy na pokaźną galerię zdjęć z dzisiejszych prób. In touch!

1 2 3 4 5 6 7 9 11 12 13 14 15 16 17 18 19 21 23 24 25 26 27 28 29 3031 33 32 36 37 53 40 44 41 43 38 45 46 47 48 50 51 52

3 KOMENTARZE

  1. Stajesz sie strasznie nieobiektywny, kumplujesz sie z Doda i jedziesz na wazelinie, po prostu. A Doda jak to Doda zawsze kicz i wiesniackie show, tak odwraca niestety uwagę od tego ze głosu to ona jak Edyta czy Justyna nie ma. I mów co chcesz ale taka prawda.

    • Ale ja nie jestem obiektywny, ten blog jest właśnie miejscem, gdzie nie muszę być i mogę po prostu pisać o tym, co naprawdę lubię lub nie 🙂 Justynę uwielbiam od lat, bardzo cenię i jak zawsze liczę, że jeśli to przeczyta to zaśmieje się pod nosem, bo, nie wiem czy zauważyłeś, konwencja wszystkich wpisów jest mocno ironiczna 🙂 o doczepach Dody mogę zrobić oddzielny wpis jeśli chcesz, myślę, że jej samej i jej fryzjerowi spodoba się pomysł na taką reklamę 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here