10 unikalnych Pokemonów, które złapiesz w show-biznesie

13

 

Stało się. Pokemony ponownie zawładnęły światem za sprawą gry „Pokemon GO”, która obudziła w milionach już-nie-nastolatków dziką żądzę zdobywania i trenowania uroczych istotek. I choć hasło „złap je wszystkie” stało się mi bliższe dopiero, gdy zainstalowałem Grindra, nie mam żadnych racjonalnych argumentów, które pozwoliłyby obronić się przed tym całym pokemonowym fenomenem. Ludzie po prostu oszaleli, Nintendo zarobiło już na tym milion miliardów dolarów, a fani Justina Biebera przestali go rozpoznawać na ulicy, bo są zajęci szukaniem Vaporeona. Szok.

Jako media worker show-biznesowy czuję się jednak trochę pokrzywdzony, że taki fenomen nijak dotyczy mojej branży, więc postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. Z pomocą nieocenionego poke-eksperta Bartosza Pańczyka przygotowałem listę dziesięciu unikalnych Pokemonów, które można spotkać na polskich salonach. W komentarzach czekam na Wasze sugestie kolejnych okazów. Mogą być dzikie.

pikaczu

1. Pikachu – Edyta Herbuś. Bo bez niego nie byłoby całej zabawy, tak jak bez Edyty nie byłoby show-biznesu. Jak słyszysz „Pokemony!” to myślisz Pikachu, jak „show-biz” to Edyta Herbuś. Simple as that.


marylka

2. Jynx – Maryla Rodowicz. Internet podjął decyzję za mnie, nie będę przecież dyskutował.


kwiatkowski

3. Charmander – Dawid Kwiatkowski. Młody i uroczy smok, który potrafi zionąć tak, że płoną wszystkie polskie nastolatki. Ale nie można go lekceważyć, bo trzeba pamiętać, że wyrośnie z niego dorodne smoczysko!


brodka

4. Kabuto – Monika Brodka. Ekstrawagancki styl, mroczna osobowość i aura tajemnicy. Teoretycznie nie da się jej złapać…


jusia

5. Jigglypuff – Justyna Steczkowska. Lubi chwalić się swoim głosem, ale czasami jej wokalizy mogą wprowadzić słuchaczy w odległy świat snu. Zdenerwowana tym, że raczej nikt jej nie docenia, potrafi złośliwie domalować koleżankom wąsy. Niech was nie zmylą te słodkie oczka – to nie miłość, to tylko złudzenie.


jonkisz

6. Slowpoke – Rafał Jonkisz. Niezbyt rozgarnięty, choć pocieszny. Nie wiadomo w sumie dlaczego jest Pokemonem, ale też nikt specjalnie o to nie dopytuje.


kora

7. Oddish – Ramona Sipowicz. Królowa trawy, ożywia się po zmroku i 60 gramach.


karolak

8. Raticate – Tomasz Karolak. Charakterystyczne uzębienie. Jest wszędobylski, nie jest ciężko go złapać i podobno można go chwilowo usidlić Kołkiem. Cytując za Pokedexem, „jego zachowanie nie jest do końca znane”.


kaczorowska

9. Psyduck – Agnieszka Kaczorowska. Boryka się z problemami natury wizerunkowej, jest dość mocno niedoceniany, ale dzięki temu może zaskoczyć przeciwników. No i ten kuperek!


kubaw

10. Mr. Mime – Kuba Wojewódzki. Naczelny klaun, jak ktoś przerwie mu karuzelę śmiechu, spoliczkuje bez zastanowienia. Typ Pokemona: psychiczny.

 

 

 

13 KOMENTARZE

  1. Super artykuł 😀 ale jako nerd, muszę uzupełnić że Mr. Mim jest psychiczno-wróżkowy… to dodaje trochę zasłużonego różu Kubie 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here